Anasayfa Atatürk Haberler Duyurular Foto galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
 
42 YIL SONRA PLAKET
Uzunlu ya hizmeti dokunmuş dönemin bürokratı Sayın Ahmet Keçelioğluna, Uzunlu halkının vefakar vasfını göteren plaket verildi


 

1970-1971 li yıllarda Afet İşleri Genel Müdürlüğü Jeoloji Servisi Şube Müdürü olarak görevini ifa ederken verdiği “Muhtemel Afete Maruz”  raporu ile Uzunlu afet evlerinin yapımında önemli katkısı olan Sayın Ahmet Keçelioğlu  42 yıl aradan sonra beldemizde misafir oldu.

1968 yılında göreve başlayan Belediye Başkanı Abdullah Koç’un ilk olarak yaptığı işlerden biri, bugün çamlık olarak bildiğimiz tepeyi ağaçlandırarak heyelan riskini azaltmayı ve bu risk esas alınarak Uzunlu adına kazanımlar sağlamayı hedefleyen çalışmalar olmuştur.  Çamlığa dikilen ilk çam ile başlayan, 1973 yılında inşaatı başlayıp, 1976 yılında tamamlanan 409 konutun sahiplerine dağıtımı sürecinde önemli mihenk taşlarıdan biride bu raporun alınmış olmasıdır.

Bu rapor, dayanak noktası olarak masaya konmuş, siyasi ve bürokratik alanda südürülen uzun soluklu çalışmalar sonrasında  Bahçelievler, Esentepe ve Koç Mahalleleri olarak halkımıza yaşam alanı olmuştur.

Uzunluda emeği olan, 90 yaşına gelmiş, bu değerli insanı 42 yıl aradan sonra belediyemizde misafir ederek vefa duygumuzu ortaya koyduk. Belediye Başkanımız Turan Koç Sayın Keçelioğlu na plaket taktim etti.  Keçelioğlu nun çalışma arkadaşı olan dönemin Belediye  Başkanı Abdullah Koç ile beraber, Keçelioğlu adını taşıyan sokağın önünde poz verdiler.

Keçelioğlu; meslek hayatı boyunca 3 bine yakın “afet” veya “muhtemel afet” raporu verdiğini ancak hiçbirinin Uzunlu da olduğu kadar değerlendirilmediğini söyledi.

 

 İlgili Resimler:      
               
Adres:   Bağlantılar  
Koç mah. Atatrük caddesi
Uzunlu Kasabası Boğazlıyan / YOZGAT

Tel: 0354 674 80 03

Fax: 0354 674 83 20
  Boğazlıyan Kaymakamlığı
Yozgat Valiliği
Uzunlu Lisesi
Uzunlu Atatürk İ.Ö.O
Uzunlu Cumhuriyet İ.Ö.O.
http://www.uzunlu.org/
http://www.uzunlu.gen.tr/ http://www.bogazliyanegitici.com/
http://www.uzder.org/

 
         
         
         
Copyright © 2010 Uzunlu Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kod: Recep ATA