Anasayfa Atatürk Haberler Duyurular Foto galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
 
SONDAJ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Uzunlu adına heyecanla başladığımız sondaj çalışmalarından sevindirici haber alamadık.  Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili çalışmalarımız devam edecek.MTA tarafından 3 yıldır devam eden teknik çalışmalar neticesinde termal  sıcak su varlığına dair olumlu rapor verilmiş ve gerekli prosedürler yerine getirilerek sondaj aşamasına gelinmişti.  1970 li yıllarda, çok yakın mesafeden, 31 derece olarak çıkarılan sıcak suyumuz 500 metre inilmesine rağmen artış göstermedi.

513 üncü metrede büyük bir boşluğa raslanmasıyla sondaj çalışması durdurulmak zorunda kaldı. Boşluğun geçilerek daha aşağılara inilmesi mümkün olmayacağından çalışmaların durdurulması MTA ekibince şanssızlık olarak değerlendirildi.  Yıllar süren çalışmalar sonunda nitelikli sıcak su çıkacağı ümidini taşayın Belediye başkanımız ve MTA ekibi üzüntülerini belirttiler.

 Belediye Başkanımız Turan Koç, MTA nın hazırlayacağı teknik rapor doğrultusunda eldeki verilerin tekrar gözden geçirilerek gerekirse yeni bir lokasyon çalışması hususunda mümkün olan her şeyin yapılacağını belirtti.İlgili Resimler:      
Adres:   Bağlantılar  
Koç mah. Atatrük caddesi
Uzunlu Kasabası Boğazlıyan / YOZGAT

Tel: 0354 674 80 03

Fax: 0354 674 83 20
  Boğazlıyan Kaymakamlığı
Yozgat Valiliği
Uzunlu Lisesi
Uzunlu Atatürk İ.Ö.O
Uzunlu Cumhuriyet İ.Ö.O.
http://www.uzunlu.org/
http://www.uzunlu.gen.tr/ http://www.bogazliyanegitici.com/
http://www.uzder.org/

 
         
         
         
Copyright © 2010 Uzunlu Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kod: Recep ATA