Anasayfa Atatürk Haberler Duyurular Foto galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
 
BOÇEV TESİSLEŞME YOLUNDA
Belediye Başkanımız Turan Koç'un başkanı olduğu, 5 ilçe ve 15 belde belediyesinden oluşan BOÇEV tesisleşme yolunda çalışmalara başladı. Almanya nın  Frankfurt eyaletindeki  tesislerde inceleme yapmak üzere oluşturulan heyet yola çıktı .....


………………………………………………………………………………………..

Boğazlıyan Çevresel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Birliği üyeleri Boğazlıyan'a kurulacak tesis ile ilgili Almanya'nın Frankfurt eyaletinde bulunan tesiste incelemelerde bulunacak. İlçede katı atıkların bertaraf için kurulması planlanan tesis hayata geçtiğinde atıktan metan gazı ile elektrik elde edilmesi ve organik atıklardan ise gübre elde edilmesi planlanıyor. Tesis hem çevreye yönelik kalıcı bir yatırım olacak, hem de istihdama yönelik bir yatırım olacak.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Mustafa Özdal, Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, Çakmak Belediye Başkanı Vedat Oymak ve Çayıralan Belediye Başkanı Çakmak Çetin'den oluşan heyet incelemelerde bulunmak üzere Almanya'nın Frankfurt eyaletine gitti. Almanya, yolculuğu öncesi bir açıklama yapan Uzunlu Belediye Başkanı ve BOÇEV Başkanı Turan Koç, projenin çevre ve gelecek nesiller için büyük bir proje olduğunu vurguladı.

Belediyeler olarak bu tesisin bir an önce faaliyete geçirilmesi için çaba gösterdiklerini kaydeden Koç, bu kapsamda Almanya'nın Frankfurt eyaletinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunacaklarını belirtti. Almanya'da bulunan sanayi tesislerini ziyaret edeceklerini ifade eden Başkan Koç, "Teknik bir gezi için gidiyoruz. Frankfurt'ta bulunan tesisin bir benzerinin Boğazlıyan'a yapılması planlanıyor. Tesis hayata geçtiğinde atıktan metan gazı ile elektrik elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca organik atıklardan ise gübre elde edilmesi planlanıyor." dedi.

Katı atıkların sağlığa ve ekolojik dengeye zarar vermeyecek şekilde bertarafının yapılacağını kaydeden Başkan Koç, "Bu işleri yerine getirirken de katı atıkların ekonomik değeri olan kısmı ayrıştırılarak, tekrar ekonomiye kazandırılacak ve iş istihdamı da sağlanmış olacak." ifadelerini kulandı.  (15,05,2012)

………………………………………………………………………………………………………

Kaynak: haberler.com / sondakika.comİlgili Resimler:      
Adres:   Bağlantılar  
Koç mah. Atatrük caddesi
Uzunlu Kasabası Boğazlıyan / YOZGAT

Tel: 0354 674 80 03

Fax: 0354 674 83 20
  Boğazlıyan Kaymakamlığı
Yozgat Valiliği
Uzunlu Lisesi
Uzunlu Atatürk İ.Ö.O
Uzunlu Cumhuriyet İ.Ö.O.
http://www.uzunlu.org/
http://www.uzunlu.gen.tr/ http://www.bogazliyanegitici.com/
http://www.uzder.org/

 
         
         
         
Copyright © 2010 Uzunlu Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kod: Recep ATA