Anasayfa Atatürk Haberler Duyurular Foto galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
 
BOĞAZLIYAN İLÇESİ STRATEJİK ANALİZ ÇALIŞTAYI

Boğazlıyan'ın sorunlarının ele alındığı "Boğazlıyan ilçesi Stratejik Analiz Çalıştayı" toplandı. Çalıştayda Belediye Başkanımız Turan Koç'ta, Boğazlıyanın sorunlarıyla ilgili bir sunum yaptı. Boğazlıyan ilçesi Stratejik Analiz Çalıştayı kamu kuruluşları, yerel yönetimler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin, kanaat önderlerinin ve yurttaşların katılımıyla Kayseri Şeker Fabrikası Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

Kaymakam AÇIK yaptığı açıklamada; “Çalıştayda ilçenin kalkınma öncelikleri ve sorunlar, sürekli ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde ele alınarak tartışıldı, çözümler geliştirilirken ortak akıl ve uzlaşma esas alınarak, demokratik ve katılımcı bir yöntem benimsendi” dedi.

AÇIK sözlerinin devamında “ Boğazlıyan 30-40 yıl önce bölgenin cazibe merkezi iken zaman içerisinde, yaşanan değişim ve gelişime ayak uyduramadığı için hak ettiği seviyede olamamıştır. Tarih iniş ve çıkışlarla doludur. Eminin Boğazlıyan için de yükseliş trendi başlayacaktır. Bu konuda stratejik planlamalar ve geleceği içinde barındıran uygun ve uygulanabilir ön görülü projeler hazırlamak bizlerin Boğazlıyan’a ve tarihe karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Kuzey ve güney ile doğu ve batı akslarının ve geçiş güzergahlarının üzerinde bulunan Boğazlıyan eşsiz bir jeofizik stratejiye sahiptir. Türkiye’nin en modern şeker Fabrikasına sahiptir. 24.5 milyon ton rezervi ve 3 milyon Ons Altın yatağına eşdeğer metal içeriği olan maden ocağı bulunmaktadır. Türkiye’de son yıllarda keşif edilmiş en büyük maden yataklarından birisine sahiptir. Bu madende Altın, Gümüş,  Bakır, Kurşun, Çinko Madenleri çıkarılarak bölgeye yüksek bir artı değer katılacaktır. Ve yanı başındaki 1,5 milyonluk Kayseri çok önemli pazardır” dedi

Çalıştayda, Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç; Boğazlıyan’ın ilçe merkezi köy ve kasabaların ortak sorunlarının dile getirildiğini, yapılan bu bilimsel çalışmanın sonuçlarının değerlendirlmesinde, projelendirilmesinde ve kaynakların kullanımında da yine görüşler alınarak çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Ticaret Borsası Başkanı Tayyar Aksu; İyi niyetle yapılan bu toplantının daha önce yapılan toplantılar gibi havada kalmamasını sonuçlarının uygulamaya geçirilmede birlikte hareket edilmesi gerektiğini, alınan kararların küçük bir kısmının dahi uygulandığı taktirde Boğazlıyan’ın daha farklı konumda olacağını dile getirdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Mavili, kendisinin konfederasyon toplantılarına katıldığını burada yapılan toplantının da onlar gibi büyük ölçekte olduğunu, ilçede hayal gibi görülen şeylerin bugün gerçekleştiği gibi burada aldığımız kararlarında el ele vererek gerçekleşeceği kanaatinde olduğunu belirtti.

AÇIK “Proje Ofisinin Çalıştayda kabul edilen, İlçenin sorunlarının çözümü ve ilçenin gelişmesiyle ilgili projeleri hazırlayacağını ve projelere kaynak sağlamak üzere çalışmalara ağırlık verileceğini” söyledİİlgili Resimler:      
Adres:   Bağlantılar  
Koç mah. Atatrük caddesi
Uzunlu Kasabası Boğazlıyan / YOZGAT

Tel: 0354 674 80 03

Fax: 0354 674 83 20
  Boğazlıyan Kaymakamlığı
Yozgat Valiliği
Uzunlu Lisesi
Uzunlu Atatürk İ.Ö.O
Uzunlu Cumhuriyet İ.Ö.O.
http://www.uzunlu.org/
http://www.uzunlu.gen.tr/ http://www.bogazliyanegitici.com/
http://www.uzder.org/

 
         
         
         
Copyright © 2010 Uzunlu Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kod: Recep ATA