Anasayfa Atatürk Haberler Duyurular Foto galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
 
Belediye Başkanımız Turan Koç BOÇEV Başkanlığına Seçildi
Boğazlıyan Çevresel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Birliği Başkanlığına Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç getirildi. BOÇEV hem ekonomiye hemde çevreye katkı sağlayacak


Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Yenifakılı, Felahiye(Kayseri), Uzunlu, Yamaçlı, Yenipazar, Özler, Devecipınar, Ovakent, Çalapverdi, Sırçalı, Çakmak, Çokradan, Babayağmur, Curali, Bektaşlı, Büyükkışla ve Evciler Belediyeleri’nin işbirliği ile kurulan BOÇEV hem ekonomiye hem de çevreye katkı sağlayacak.

         

Dün Boğazlıyan Belediyesi salonunda düzenlenen toplantıya BOÇEV üyeleri katıldı. Üyelerin ortak kararı ile BOÇEV Başkanlığına Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç getirildi.

         

Belediye Başkanı Turan Koç, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Çevresel Katı Atık Bertaraf Tesisleri’nin bölgemizde çevreye ve ekonomiye katkı sağlayacağını söyledi.

          Proje’nin çevre ve gelecek nesiller için büyük bir proje olduğunu kaydeden Koç, belediyeler olarak bu sistemin bir an önce faaliyete geçirilmesi için çaba göstereceklerini belirterek, “projenin hayata geçmesi ile birlikte katılımcı belediyelerce her gün toplanan çöplerin Boğazlıyan’a getirilip ayrıştırma istasyonunda ayrıştırılacak. Geri dönüşümü olan malzemeler de ayrıştırılacak. Geriye kalan çöpler ise hazırlanan lotlara aktarılarak hem ekonomiye katkı sağlayacak hem de çevre korunacak” dedi.

          Koç, projeye destek veren ve kendisini birlik başkanlığına getiren üyelere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.İlgili Resimler:      
Adres:   Bağlantılar  
Koç mah. Atatrük caddesi
Uzunlu Kasabası Boğazlıyan / YOZGAT

Tel: 0354 674 80 03

Fax: 0354 674 83 20
  Boğazlıyan Kaymakamlığı
Yozgat Valiliği
Uzunlu Lisesi
Uzunlu Atatürk İ.Ö.O
Uzunlu Cumhuriyet İ.Ö.O.
http://www.uzunlu.org/
http://www.uzunlu.gen.tr/ http://www.bogazliyanegitici.com/
http://www.uzder.org/

 
         
         
         
Copyright © 2010 Uzunlu Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kod: Recep ATA