Anasayfa Atatürk Haberler Duyurular Foto galeri Ziyaretçi Defteri İletişim
 
YOZGAT VALİSİ Sn. ŞENTÜRK UZUNLU'DA
Belediye Başkanımız Turan KOÇ'un misafiri olarak pazar günü Uzunlu ya teşrif eden Yozgat Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK müjdelerle geldi.


Belediye Başkanımız Turan KOÇ'un misafiri olarak pazar günü Uzunlu ya teşrif eden Yozgat Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK müjdelerle geldi.

Sayın Valimiz Uzunlu'ya yaptığı özel ziyaretinde çeşitli incelemelerde bulundu. Yol boyunca yaptığı yürüyüşte halkımızla sohbet etti. Uzunlu Kültür Parkında piknikçilerle sohbet etti, ikram edilen çaylardan içti. Uzunlu'nun Yozgat'ın güzide bir beldesi olduğunu belirten Sayın Şentürk; Uzunlunun "Beldeler Sultanı" söylemini fazlasıyla hak ettiğini söyledi. Kültür merkezi, Futbol sahası ve Kaplıca tesislerinde incelemelerde bulundu.

Sayın Vali Necati ŞENTÜRK: bir süredir çalışmaları devam eden ve Uzunlu çiftçisine  ekonomik açıdan ciddi katkı sağlayacak olan "İğdeli Göleti Kapalı Devre Sulama Sisteminin" onaylandığı müjdesini verdi. Çiftçimizin üretim maliyetinin en önemli kalemi olan yakıt konusunda tasarruf sağlanması, sulamanın kolaylaşması, suyun doğru ve yerinde (kayba uğramadan) kullanılması gibi kazanımlar Uzunlu tarımında dönüm noktası olacak, çiftçimiz yüzlerce milyarlık yakıt tasarrufu sağlayacak. (Konuyla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde ayrıca duyrulacaktır.)

Son yıllarda ekonomik anlamda yükselen değer olan "Termal Turizm" alanında tesisleşmenin yapılabilmesi ve büyük ölçekli yatırmların Uzunluya çekilebilmesi için gerekli sıcak suyun çıkarılması hususunda çalışmalarını sürdüren belediyemiz, Sayın valimizinde desteğiyle bu sene sondaj çalışmalarına başlayacak.

Futbol Sahamızın sentetik çim olması çalışmalarında ihale aşamasına gelindiğini belirsen Sayın Şentürk sahayı yerinde inceledi .

 İl Özel İdare Bünyesinde yürütülen çalışmalarda Uzunluya desteğini esirgemeyen  Sayın Valimeze Teşekkür ediyoruz. 

 İlgili Resimler:      
               
Adres:   Bağlantılar  
Koç mah. Atatrük caddesi
Uzunlu Kasabası Boğazlıyan / YOZGAT

Tel: 0354 674 80 03

Fax: 0354 674 83 20
  Boğazlıyan Kaymakamlığı
Yozgat Valiliği
Uzunlu Lisesi
Uzunlu Atatürk İ.Ö.O
Uzunlu Cumhuriyet İ.Ö.O.
http://www.uzunlu.org/
http://www.uzunlu.gen.tr/ http://www.bogazliyanegitici.com/
http://www.uzder.org/

 
         
         
         
Copyright © 2010 Uzunlu Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kod: Recep ATA